Laboratuvar Hizmetlerimiz

Sürekli gelişen laboratuvar altyapımız sayesinde ayrıştırma / sınıflandırma ve kalite faaliyetlerini daha verimli hale getirmek için çalışmalar yapmaktayız.

YOĞUNLUK TAYİNİ

Hassas terazi ve yoğunluk ölçüm kiti ile ISO 1183 test standardına uygun olarak plastik hammadde veya ürün örneklerinin, yüksek saflıkta etil alkol ile yoğunluk ölçümü yapmaktayız.

NEM TAYİNİ

Nem tayin cihazı ile ISO 62 test standardına uygun olarak granül halindeki örnek numunelerin içerisinde ihtiva eden nem miktarını tespit etmekteyiz.

KÜL TAYİNİ

Kül fırını ile kompound, blend, masterbatch ve nihai ürünler içerisindeki inorganik dolgu miktarını ISO 3451-1 standardı ile tespit etmekteyiz.

MFI TESTİ

MFI/MFR ölçüm cihazı ile ISO 1133 standardına uygun olarak, 50 °C ile 400 °C arasında seçilen sıcaklık ve belirlenen yük değerleri altında, plastiğin erime akış indeksini (g/10 dk) tespit etmekteyiz.

ARGE ENJEKSİYONU

Firmamızda mevcut olan plastik enjeksiyon makinesi ile kalite kontrol, ürün geliştirme ve Ar-Ge süreçleri dahil tüm numunelerin, üretim hammaddelerinin, üretim süreçlerinde kullanılacak hammaddelerin ve üretilecek malzemelerin mekanik ve genel özelliklerini incelemek amacıyla ISO 527 standardına uygun test materyallerinin plastik enjeksiyon baskılarını alabilmekteyiz.

AR-GE EKSTRÜDERİ

Firmamızda bulunan AR-GE ekstrüderi ile plastik atıkların geri kazanımı neticesinde elde edilen granül formundaki plastik hammaddelerin kullanımı ile müşteri beklentilerini karşılayacak özel formülasyonların denemelerini ve geliştirilmesini sağlamaktayız.

JAR TESTİ

Atık su yüzeyindeki süspanse madde veya rengin giderilmesi için yapılır. En uygun miktarları, en uygun ph’ı ve en uygun karıştırma süre ve şiddetini bu test ile tespit etmekteyiz.

ASKIDA KATI MADDE (AKM) DENEYİ

Gravimetrik analizin amacı, tartım işlemleri ile toplam katı madde, askıda katı madde ve uçucu askıda katı madde tayini yapmaktayız.